Olomoucký tvarůžkový festival (Long Story Short)

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
The NOOK/The ARC
3 630 Kč/Pokoj
The BIG ONE
6 240 Kč/Pokoj
The DUO
2 990 Kč/Pokoj
Vlastní doprava
Hostel

Popis ubytování

Stylový hostel najdete v samotném centru města, v historických prostorách bývalého vojenského objektu. Long Story Short je inspirativním místem setkávání turistů i místních. Přespat můžete nejen v originálních vícelůžkových, ale i privátních pokojích. Součástí hostelu je taky útulná kavárna a letní terasa s výhledem do parku, kde si v sezoně můžete užít skvělé jídlo z grilu z lokálních produktů a pobavit se u tematických podvěčerů. Na recepci vám nejenže dají užitečné tipy, co vidět a zažít, ale také rovnou nabídnou různé aktivity, tematické city tours a ochutnávky organizované samotným hostelem.

 

Hostel se stal vítězem prestižních Amazing Places Awards 2018 v kategorii Design & Architecture. Jeho jedinečnou atmosféru oceňují média i průvodci z celého světa. Britský The Guardian dokonce olomoucký Long Story Short označil jako jeden z nejlepších hostelů na světě.

 

NOVINKA 2020: EATERY & BAKERY

Long Story Short letos otevřel dlouho očekávanou vlastní restauraci s pekárnou. Jídlo v Eatery & Bakery je kulinářskou mozaikou, připravenou vždy ze sezónních potravin a s respektem k přírodě. Většinu surovin restaurace odebírá od farem a dodavatelů z moravského regionu. Díky konceptu "world fusion" se můžete těšit i na ochutnávku různých chutí světa. Mimo běžného prodeje vyladěných pekařských produktů, nabízí Eatery každodenní obědy, kreativní večeře ve stylu sdílených talířů a zážitkový večer 'chef's table' - večeři u šéfkuchaře.

Poznámka

PROČ OLOMOUC?
Olomouc je po Praze nejrozsáhlejší městskou památkovou rezervací v ČR. Právě proto je město často označováno jako „malá Praha“. Olomoucká dominanta, Sloup Nejsvětější Trojice, je od roku 2000 na seznamu památek UNESCO. Turistický průvodce Lonely Planet Olomouc označil jako č. 1 skrytých pokladů Evropy (50 Secret Gems of Europe).

OLOMOUCKÝ TVARŮŽKOVÝ FESTIVAL
5. ročník gastro festivalu na počest slavné regionální speciality, Olomouckých tvarůžků, proběhne o víkendu 18. - 19. 4. 2020. Olomoucká náměstí ožijí farmářskými trhy, cooking show, plejádou kapel i folklórních tanců. Budete moci ochutnat neuvěřitelné množství tvarůžkových specialit, regionální piva a užít si výjimečnou atmosféru města.

Cena obsahuje

- 2 noci pro 2 osoby v privátním pokoji se snídaní

Na výběr máte ze 4 stylových dvoulůžkových pokojů. The BIG ONE – jak už samotný název vypovídá, je to nejlepší pokoj, který v hostelu můžete dostat. Často je díky svému komfortnímu designovému vybavení (a vaně přímo v ložnici) využíván jako novomanželský pokoj. The NOOK/The ARC – tyto 2 pokoje vám zaručí ničím nerušené chvilky ve dvou a vlastní koupelnu. The DUO – pokud oželíte pohodlí vlastní koupelny a nevadí vám se o ni dělit s dalšími hosty, pak je tento privátní pokoj trefou do černého za skvělou cenu!

- welcome drink

Kavárna Long Story Short je inspirativním místem, odkud se vám nebude chtít odejít…Výborná káva, regionální pivo, originální domácí dezerty, vřelá atmosféra…to jsou ty správné ingredience.

- možnost účasti na volnočasových aktivitách organizovaných samotným hostelem

Nikde jinde v Olomouci vám na recepci nenabídnou FREE CITY TOUR, kde poznáte nejen „profláklá“ turistická místa, ale také skrytá romantická zákoutí a perfektní spoty pro vaše originální fotky. A co takhle PIVNÍ ŠPACÍR po Olomouci? Zastavte se s průvodcem v 5 vytipovaných hospůdkách, kde ochutnáte speciality z místních minipivovarů. A pokud byste ještě rádi něco opravdu lokálního, tak nevynechejte OCHUTNÁVKU Olomouckých tvarůžků, slavného sýru, jehož chuť si jednou pro vždy, když ne zamilujete, tak alespoň zapamatujete. :) V Long Story Short vám je připraví na 3 různé způsoby.

- parkování, Wi-Fi

- 2x 48-hodinová Olomouc region Card (do vybraných objektů vstupy zdarma, MHD Olomouc zdarma, slevy)

V Olomouci doporučujeme kartu využít při vstupu do ARCIDIECÉZNÍHO MUZEA, kde v úžasných autentických prostorách spatříte opravdové umělecké a historické poklady. I proto se muzeum jako jediné v ČR pyšní označením European Heritage Label. O kousek dál se můžete s kartou zastavit i v ARCIBISKUPSKÉM PALÁCI, který sice stále funguje jako sídlo arcibiskupa, ale otevírá se návštěvníkům v rámci prohlídkového kruhu. 12 km od Olomouce můžete z městského ruchu utéct na Sv. Kopeček, kde zažijete romantiku se skvělou vyhlídkou u baziliky Navštívení Panny Marie. Nebo můžete vytáhnout kartu a zamířit do místní vyhlášené ZOO s řadou světových rarit. Olomouc region Card v Olomouckém kraji uplatníte na celkem 190 turistických místech.

Cena neobsahuje

- poplatek za pobyt 21 Kč/os./noc

Tento zájezd pořádá Střední Morava - Sdružení cestovního ruchu

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Olomouc Travel
  • Angličtina