Degustace vína s čokoládou (Vinný šenk U Zlatého beránka)

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
2 osoby
240 Kč/2 osoby
Vlastní doprava
Jednodenní výlet - bez ubytování

Popis ubytování

Vinný šenk U Zlatého beránka (Univerzitní 2) s kapacitou 45 míst nabízí příjemné posezení u dobrého vína přímo v historickém centru Olomouce. Vybírat můžete z široké nabídky moravských i zahraničních vín. Zúčastnit se můžete také řízených degustací.

Poznámka

Rodinná čokoládovna v Troubelicích u Uničova vyrábí pravou čokoládu z těch nejkvalitnějších kakaových bobů z Ekvádoru. Ručně vyráběná čokoláda neobsahuje žádné rostlinné tuky, aromata, ani lecitin. K výrobě jsou používány pouze kakaové boby, kakaové máslo a panela v bio kvalitě. V případě mléčných a bílých čokolád se přidává sušené mléko.

Cena obsahuje

- degustace 3 vzorků vína s Troubelickou čokoládou pro 2 osoby

Další informace

Nechte se inspirovat našimi tematickými itineráři (viz níže) a užijte si to nejlepší z Olomouce a celé Střední Moravy!

Pokud vám něco z našich tipů padne do oka, můžete si poté označenou službu v průběhu vaší rezervace jednoduše k balíčku dokoupit. Přehled dostupných služeb najdete v záložce "slevy a příplatky".

 

OLOMOUC VE ZNAMENÍ CHUTÍ A ZÁBAVY

 

Olomouc není jen UNESCO město s plejádou ohromujících historických památek a romantických zákoutí. Je to také typické univerzitní město s řadou hospůdek, restaurací, kaváren, vináren i barů. Je to město rozmanitých chutí a živelného nočního života.

 

 

Vzhledem k tomu, že víme, že tu nejlepší možnou snídani máte zajištěnou ve svém hotelu :-), začneme rovnou s tipy, kde si v Olomouci užít oběd.

Začněme přímo horkou novinkou na olomoucké gastronomické scéně – Eatery & Bakery Long Story Short /lze dokoupit k balíčku/. Restaurace s vlastní pekárnou vytváří pokrmy ze sezónních potravin od místních farmářů a s respektem k přírodě. V Eatery se díky konceptu „world fusion“ můžete těšit na chutě z celého světa, denní menu, kreativní večeře ve stylu sdílených talířů a zážitkové večery s šéfkuchařem – „chef’s table“. Restaurace doplnila paletu služeb dnes již slavného olomouckého hostelu Long Story Short, jemuž vzdali hold i světová média jako britský The Guardian nebo The New York Times. 

 

 

 

Skvělou volbou bude i Morgan’s restaurant /lze dokoupit k balíčku/, kde si můžete hovět v příjemných a zároveň unikátních prostorách historických kasáren nebo si užít letní den na zahrádce. Menu nabízí jak speciality regionální kuchyně, tak i steaky, burgery nebo chuťovky k pivu. Restaurace je zapojena do projektu regionální gastronomie Ochutnejte Hanou, díky čemuž si zde můžete vychutnat pokrmy postavené na tradičních receptech z čerstvých a lokálních surovin. Doporučujeme vyzkoušet tvarůžkový tatarák, domácí kulajdu nebo výborný hovězí guláš! Morgan's restaurant využívá technologii tankového piva a je držitelem ocenění pro nejlepší péči o čepované pivo - HVĚZDA SLÁDKŮ.

 

 

A nyní něco pro opravdové masožravce a příznivce lokálních piv – Minipivovar & Steakhouse Riegrovka. Pochutnáte si tady na tvarůžkách v pivním těstíčku, žebrech, pikantních křídlech, hamburgerech a samozřejmě božských steacích. Na čepu je pravidelně 7 druhů pivních speciálů vlastní výroby. 

 

 

Jestli vám zbyde místo na dezert, rozhodně si nenechte ujít ochutnávku v Levandulovém bistru na Horním náměstí /lze dokoupit k balíčku/. Nejen, že si tady dáte originální domácí dezert, ale třeba taky levandulové pivo a likéry. Kromě toho si samozřejmě můžete nakoupit i kosmetiku a sušenou levanduli v bio kvalitě. Koneckonců klidně nasedněte do auta a navštivte naši malou Provence - Levandulový statek v Bezděkově!  

 

 

Pokud jste viděli alespoň 1 díl MasterChef Česko, asi tušíte, kam vám doporučíme zajít na večeři…Samozřejmě, že k Přemku Forejtovi do Entrée! Garantujeme vám, že na tenhle zážitek jen tak nezapomenete. Nechte se unést unikátním konceptem inspirovaným přírodou a ohňostrojem chutí. Olomouc není Praha, cen se tady bát nemusíte, 5-chodové degustační menu vás vyjde na přátelských 1 250 Kč za osobu. 

A co po pořádné večeři? Přeci drink na lepší trávení! :-) Když si z Entrée vezmete taxi a řeknete řidiči „Masné krámy“, rozhodně neprohloupíte. Tahle průchozí pasáž s dlouhou historií je lemována stylovými bary a je označována jako olomoucký „hub“ nočního života. A garantujeme vám, že ať už se z Masných krámů vydáte do jakékoliv uličky, najdete tam další stylový bar, útulnou pivnici nebo romantickou vinárnu.

Pokud si potrpíte na kvalitní víno, tak zpozorněte…A vydejte se do Univerzitní ulice do Vinného šenku U Zlatého beránka! Doporučujeme vyzkoušet degustaci vín v kombinaci s Troubelickou čokoládou /lze dokoupit k balíčku/, která se vyrábí v rodinné čokoládovně jen pár kilometrů od Olomouce. Tam když se vydáte, může se lehko stát, že v jejich obchůdku necháte víc, než co vás stálo to skvělé víno…

 

 

CESTA Z MĚSTA

 

Součástí každého našeho pobytového balíčku v Olomouci je 48-hodinová Olomouc region Card (ORC), díky které ušetříte spoustu peněz na vstupném v těch nejatraktivnějších turistických místech Olomouckého kraje. Tak ji pojďte využít na maximum!

 

Stačí se vydat jen pár kilometrů severně od Olomouce a narazíte na nejoblíbenější turistický cíl Střední Moravy – ZOO Olomouc na Sv. Kopečku (s ORC zdarma). K raritám lesní zoo s téměř dvěma tisíci zvířaty patří společný výběh pro medvědy baribaly a vlky arktické, pavilon netopýrů, obří akvárium nebo průchozí výběh makaků červenolících.

 

 

Když budete ze Sv. Kopečku pokračovat ještě kousek dále, přivítá vás město Šternberk se svým majestátným hradem (s ORC zdarma), jedinečnou Expozicí času (s ORC zdarma) a Šternberským klášterem (s ORC zdarma). Pokud by vás historie a současnost města zajímala detailněji, máte v místním informačním centru možnost zúčastnit se komentované prohlídky (zdarma).

 

 

 

Pokud zatoužíte zcela uniknout rozpáleným městským ulicím, vydejte se vstříc krásné přírodě CHKO Litovelské Pomoraví, které se rozprostírá hned za Olomoucí ve směru na město Litovel. Tato oblast je doslova rájem pěších turistů, cyklistů i vodáků. Plavba nejkrásnějším úsekem řeky Moravy je v horkých letních dnech rozhodně trefou do černého. Půjčovna lodí IN LIFE vám zapůjčí veškeré vodácké vybavení a zajistí potřebný servis.

 

 

Jestli ale hledáte opravdu neobvyklý zážitek, doporučujeme Litovelské Pomoraví prozkoumat z korby formanských vozů tažených koňmi.

 

 

A samozřejmě také v oblasti Litovelského Pomoraví najdete skvělé využití pro vaši Olomouc region Card. Třeba v Javoříčských (s ORC sleva 15-50%) a Mladečských (s ORC sleva 20-50%) jeskyních nebo nedalekém hradu Bouzov (s ORC zdarma), který určitě znáte z filmů a pohádek.

 

 

 

Z Bouzova je to už jen kousek cesty do Loštic, které jsou doslova zasvěcené slavné regionální delikatese – Olomouckým tvarůžkům. Zajděte do místního Muzea Olomouckých tvarůžků (s ORC zdarma), zastavte se v podnikové prodejně, abyste si pár „voňavých“ kousků odnesli s sebou, ale hlavně nevynechejte návštěvu Tvarůžkové cukrárny /lze dokoupit k balíčku/! Na jejich originální slané dezerty v kombinaci s lahodným lokálním pivem Kosíř budete jistě dlouho vzpomínat.

 

 

A co takhle cítit se na chvíli jako ve francouzské Provence? Vyrazte na Levandulový statek v Bezděkově u Úsova /lze dokoupit k balíčku/!

 

 

TIP pro rodiny s dětmi!

 

Užijte si den plný zábavy v Hlubočkách a místní části Hrubá Voda, kde na vás čeká nepřeberné množství zážitků v podobě adrenalinové jízdy na bobové dráze /lze dokoupit k balíčku/, stezky v korunách stromů, vyjížděk na koních, lukostřelby, bungee trampolín a mnoho dalšího.

 

Tento zájezd pořádá Střední Morava - Sdružení cestovního ruchu

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Olomouc Travel
  • Angličtina