Adventní Olomouc (Smarthotel Nezvalova Archa)

Zvolte si termín:

Název
Cena od
 
Pokoj 2+0
1 710 Kč/Pokoj
Vlastní doprava
Hotel

Popis ubytování

Nově otevřený smarthotel je unikátním projektem hotelového ubytování založeným na moderních technologiích a konceptu smart self-service. Hostům stačí pouze vlastní chytrý telefon, aby se dostali do hotelu a svého pokoje nebo se obsloužili v baru či společné kuchyni.

Nezvalova Archa se nachází cca 500 m od hlavního vlakového nádraží v Olomouci a nabízí celkem 37 pokojů. Součástí jednoho z prvních smarthotelů v ČR je také efektivní coworkingový prostor, který vznikal ve spolupráci s výtvarníkem Jiřím Davidem a otevřená velká kuchyně s pěti lednicemi plnými čerstvých a lokálních produktů. Vybrané zboží pak stačí namarkovat na kase nebo rovnou zaplatit kartou.

Smarthotel je postaven na moderních technologiích a konceptu SELF-SERVICE. Téměř vše, od rezervace přes platbu, check-in/check-out, či zaslání elektronického klíče do mobilního zařízení, probíhá elektronicky. Proto zde např. není nonstop standardní recepce. K hladkému průběhu ubytování je třeba, aby si hosté minimálně den před plánovaným příjezdem nainstalovali a zaregistrovali mobilní aplikaci JustIN Mobile.

Díky této aplikaci si hosté otevřou jak hlavní dveře budovy, tak i dveře do pokoje. Klíč a informace o čísle pokoje přijdou v den příjezdu (v dopoledních či poledních hodinách) přímo do této aplikace. Pro otevření dveří jednoduše spustíte aplikaci, kliknete na přidělený klíč a smartphone přiložíte k elektronickému zámku dveří. Jednoduchý foto návod na instalaci aplikace najdete na https://nezvalovaarcha.cz/archa/justin-mobile.

Není-li dohodnuto jinak, Váš klíč bude aktivní v den příjezdu od 14:00 hodin (check-in), až do 11:00 hodin dne odjezdu (check-out). V případě potřeby je možné hotel kontaktovat a domluvit se na změně. Pokud nebude nainstalována a zaregistrována aplikace, bude připravena čipová karta, která funguje stejně jako klíč v aplikaci.

Poznámka

Vánoční trhy jsou tradiční akce s neopakovatelnou atmosférou uprostřed historické Olomouce. Můžete se těšit na bohatý program s populárními skupinami všech žánrů, divadlem pro malé i velké, adventní zvyky, dobové atrakce, vyřezávaný betlém i zpívání koled. Výrobky spojené s Vánoci a zimou, bohaté občerstvení a vyhlášený punč nabídne více než stovka stánků.

Olomouc je po Praze nejrozsáhlejší městskou památkovou rezervací v ČR. Právě proto je město často označováno jako „malá Praha“. Olomoucká dominanta, Sloup Nejsvětější Trojice, je od roku 2000 na seznamu památek UNESCO. Turistický průvodce Lonely Planet Olomouc označil jako č. 1 skrytých pokladů Evropy (50 Secret Gems of Europe).

Cena obsahuje

- ubytování na 1 noc pro 2 osoby v pokoji DeLuxe

- kontinentální snídaně

- WiFi zdarma

- 2x 48-hodinová turistická karta Olomouc Region Card (do vybraných objektů vstupy zdarma, MHD zdarma, slevy)

V Olomouci doporučujeme kartu využít při vstupu do ARCIDIECÉZNÍHO MUZEA, kde v úžasných autentických prostorách spatříte opravdové umělecké a historické poklady. I proto se muzeum jako jediné v ČR pyšní označením European Heritage Label. O kousek dál se můžete s kartou zastavit i v ARCIBISKUPSKÉM PALÁCI, který sice stále funguje jako sídlo arcibiskupa, ale otevírá se návštěvníkům v rámci prohlídkového kruhu. Rodiny s dětmi jistě ocení řadu zajímavých stálých expozic a výstav ve VLASTIVĚDNÉM MUZEU v Olomouci. Pouhých 12 km od Olomouce se nachází Sv. Kopeček, kde zažijete romantiku se skvělou vyhlídkou u baziliky Navštívení Panny Marie. Nebo můžete vytáhnout kartu a zamířit do místní vyhlášené ZOO s řadou světových rarit. Olomouc region Card v Olomouckém kraji uplatníte na celkem 190 turistických místech.

Další informace

Nechte se inspirovat našimi tematickými itineráři (viz níže) a užijte si to nejlepší z Olomouce a celé Střední Moravy!

Pokud vám něco z našich tipů padne do oka, můžete si poté označenou službu v průběhu vaší rezervace jednoduše k balíčku dokoupit. Přehled dostupných služeb najdete v záložce "slevy a příplatky".

 

OLOMOUC VE ZNAMENÍ CHUTÍ A ZÁBAVY

 

Olomouc není jen UNESCO město s plejádou ohromujících historických památek a romantických zákoutí. Je to také typické univerzitní město s řadou hospůdek, restaurací, kaváren, vináren i barů. Je to město rozmanitých chutí a živelného nočního života.

 

 

Vzhledem k tomu, že víme, že tu nejlepší možnou snídani máte zajištěnou ve svém hotelu :-), začneme rovnou s tipy, kde si v Olomouci užít oběd.

Začněme přímo horkou novinkou na olomoucké gastronomické scéně – Eatery & Bakery Long Story Short /lze dokoupit k balíčku/. Restaurace s vlastní pekárnou vytváří pokrmy ze sezónních potravin od místních farmářů a s respektem k přírodě. V Eatery se díky konceptu „world fusion“ můžete těšit na chutě z celého světa, denní menu, kreativní večeře ve stylu sdílených talířů a zážitkové večery s šéfkuchařem – „chef’s table“. Restaurace doplnila paletu služeb dnes již slavného olomouckého hostelu Long Story Short, jemuž vzdali hold i světová média jako britský The Guardian nebo The New York Times. 

 

 

 

Skvělou volbou bude i Morgan’s restaurant /lze dokoupit k balíčku/, kde si můžete hovět v příjemných a zároveň unikátních prostorách historických kasáren nebo si užít letní den na zahrádce. Menu nabízí jak speciality regionální kuchyně, tak i steaky, burgery nebo chuťovky k pivu. Restaurace je zapojena do projektu regionální gastronomie Ochutnejte Hanou, díky čemuž si zde můžete vychutnat pokrmy postavené na tradičních receptech z čerstvých a lokálních surovin. Doporučujeme vyzkoušet tvarůžkový tatarák, domácí kulajdu nebo výborný hovězí guláš! Morgan's restaurant využívá technologii tankového piva a je držitelem ocenění pro nejlepší péči o čepované pivo - HVĚZDA SLÁDKŮ.

 

 

A nyní něco pro opravdové masožravce a příznivce lokálních piv – Minipivovar & Steakhouse Riegrovka. Pochutnáte si tady na tvarůžkách v pivním těstíčku, žebrech, pikantních křídlech, hamburgerech a samozřejmě božských steacích. Na čepu je pravidelně 7 druhů pivních speciálů vlastní výroby. 

 

 

Jestli vám zbyde místo na dezert, rozhodně si nenechte ujít ochutnávku v Levandulovém bistru na Horním náměstí /lze dokoupit k balíčku/. Nejen, že si tady dáte originální domácí dezert, ale třeba taky levandulové pivo a likéry. Kromě toho si samozřejmě můžete nakoupit i kosmetiku a sušenou levanduli v bio kvalitě. Koneckonců klidně nasedněte do auta a navštivte naši malou Provence - Levandulový statek v Bezděkově!  

 

 

A když během dne dostanete chuť na dobrou kávu a něco malého na zub, stojí za to vydat se do kavárny Miss Sophie’s přímo v centru města!

Útulná kavárna v přízemí budovy přivítá každého, kdo má chuť na vynikající vafle, osvěžující limonádu i něco ostřejšího. Ke kavárně patří kouzelná zahrádka na dvorku ověšená bylinkami a houpacími sítěmi. Jelikož si Miss Sophie potrpí na kvalitní české a moravské produkty, zahrnuli do nabídky kavárny to nejlepší z okolí. Ať už českou pražírnu kávy, regionální pivo Chomout nebo chleba obložený Olomouckými tvarůžky!

 

 

 

Pokud jste viděli alespoň 1 díl MasterChef Česko, asi tušíte, kam vám doporučíme zajít na večeři…Samozřejmě, že k Přemku Forejtovi do Entrée! Garantujeme vám, že na tenhle zážitek jen tak nezapomenete. Nechte se unést unikátním konceptem inspirovaným přírodou a ohňostrojem chutí. Olomouc není Praha, cen se tady bát nemusíte, 5-chodové degustační menu vás vyjde na přátelských 1 250 Kč za osobu. 

A co po pořádné večeři? Přeci drink na lepší trávení! :-) Když si z Entrée vezmete taxi a řeknete řidiči „Masné krámy“, rozhodně neprohloupíte. Tahle průchozí pasáž s dlouhou historií je lemována stylovými bary a je označována jako olomoucký „hub“ nočního života. A garantujeme vám, že ať už se z Masných krámů vydáte do jakékoliv uličky, najdete tam další stylový bar, útulnou pivnici nebo romantickou vinárnu.

Pokud si potrpíte na kvalitní víno, tak zpozorněte…A vydejte se do Univerzitní ulice do Vinného šenku U Zlatého beránka! Doporučujeme vyzkoušet degustaci vín v kombinaci s Troubelickou čokoládou /lze dokoupit k balíčku/, která se vyrábí v rodinné čokoládovně jen pár kilometrů od Olomouce. Tam když se vydáte, může se lehko stát, že v jejich obchůdku necháte víc, než co vás stálo to skvělé víno…

 

 

CESTA Z MĚSTA

 

Součástí každého našeho pobytového balíčku v Olomouci je 48-hodinová Olomouc region Card (ORC), díky které ušetříte spoustu peněz na vstupném v těch nejatraktivnějších turistických místech Olomouckého kraje. Tak ji pojďte využít na maximum!

 

Stačí se vydat jen pár kilometrů severně od Olomouce a narazíte na nejoblíbenější turistický cíl Střední Moravy – ZOO Olomouc na Sv. Kopečku (s ORC zdarma). K raritám lesní zoo s téměř dvěma tisíci zvířaty patří společný výběh pro medvědy baribaly a vlky arktické, pavilon netopýrů, obří akvárium nebo průchozí výběh makaků červenolících.

 

 

Když budete ze Sv. Kopečku pokračovat ještě kousek dále, přivítá vás město Šternberk se svým majestátným hradem (s ORC zdarma), jedinečnou Expozicí času (s ORC zdarma) a Šternberským klášterem (s ORC zdarma). Pokud by vás historie a současnost města zajímala detailněji, máte v místním informačním centru možnost zúčastnit se komentované prohlídky (zdarma).

 

 

 

Pokud zatoužíte zcela uniknout rozpáleným městským ulicím, vydejte se vstříc krásné přírodě CHKO Litovelské Pomoraví, které se rozprostírá hned za Olomoucí ve směru na město Litovel. Tato oblast je doslova rájem pěších turistů, cyklistů i vodáků. Plavba nejkrásnějším úsekem řeky Moravy je v horkých letních dnech rozhodně trefou do černého. Půjčovna lodí IN LIFE vám zapůjčí veškeré vodácké vybavení a zajistí potřebný servis.

 

 

Jestli ale hledáte opravdu neobvyklý zážitek, doporučujeme Litovelské Pomoraví prozkoumat z korby formanských vozů tažených koňmi.

 

 

A samozřejmě také v oblasti Litovelského Pomoraví najdete skvělé využití pro vaši Olomouc region Card. Třeba v Javoříčských (s ORC sleva 15-50%) a Mladečských (s ORC sleva 20-50%) jeskyních nebo nedalekém hradu Bouzov (s ORC zdarma), který určitě znáte z filmů a pohádek.

 

 

 

Z Bouzova je to už jen kousek cesty do Loštic, které jsou doslova zasvěcené slavné regionální delikatese – Olomouckým tvarůžkům. Zajděte do místního Muzea Olomouckých tvarůžků (s ORC zdarma), zastavte se v podnikové prodejně, abyste si pár „voňavých“ kousků odnesli s sebou, ale hlavně nevynechejte návštěvu Tvarůžkové cukrárny /lze dokoupit k balíčku/! Na jejich originální slané dezerty v kombinaci s lahodným lokálním pivem Kosíř budete jistě dlouho vzpomínat.

 

 

A co takhle cítit se na chvíli jako ve francouzské Provence? Vyrazte na Levandulový statek v Bezděkově u Úsova /lze dokoupit k balíčku/!

 

 

TIP pro rodiny s dětmi!

 

Užijte si den plný zábavy v Hlubočkách a místní části Hrubá Voda, kde na vás čeká nepřeberné množství zážitků v podobě adrenalinové jízdy na bobové dráze /lze dokoupit k balíčku/, stezky v korunách stromů, vyjížděk na koních, lukostřelby, bungee trampolín a mnoho dalšího.

 

Tento zájezd pořádá Střední Morava - Sdružení cestovního ruchu

PRO REZERVACI ZÁJEZDU klikněte zde ...
Olomouc Travel
  • Angličtina